Alarm Sistemi Nedir? Nasıl Çalışır?

Alarm Sistemi Nedir? Nasıl Çalışır?

Ev veya iş yerinin hırsızlık, tehdit, gaz, yangın ve sağlık sorunu gibi durumlarda başkalarını haberdar edip yardım çağırmayı sağlayan elektronik güvenlik sistemidir. Alarm haberleşme merkezleri panelden kendilerine gelen mesajı tipine göre kullanıcıya, polise, itfaiyeye ve ambulanslara yönlendirir.

Alarm Sistemi beş ana bölümden oluşur;

1-Algılayıcılar & Dedektörler
Algılayacılar pır haraket dedektörü, bariyer haraket dedektörü, manyetik kontak, butonlar, cam kırılma dedektörü, darbe dedektörü, gaz dedektörü, duman dedektörü ve su basma dedektörü gibi tiplerde olabilirler.

2-Alarm Paneli
Alarm panelleri dedktör bağlamak için kullanılan zon giriş sayısı, kullanıcı sayısı, bağlanabilecek hipet sayısı, yönetilen bölüm sayısı elektirk kesintilerinde devreye giren yedek kaynakalrı vardır.

3-Uyarıcılar
Uyarıcılar, siren, flaşörler, telefon arama ve gsm modülleri sesli ve görsel uyarı elemanlarıdır. Sabotaja karşı donanım ve yedek enerji kaynakları olabilir.

4-Sistem Kontrol Kumanda Araçları
Sistem kontrol kumanda araçları yazı ekranlı ışıklı tuş takımları (keypad) veya uzaktan kumandalar, telefon, bilgisayar vb. araçlardır. Bu sistem parçaları arasındaki bağlantı kablolu veya kablosuz olabilir

Whatsapp
Başaranlar Elektronik
Başaranlar Elektronik
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1